ból

Używana odzież ratownictwa medycznego łomianki

Używana odzież lekarska

Ratownicy medyczni są zmuszeni wykonywać pracę w ciężkich warunkach, przez co istotne jest odpowiednie ich zaopatrzenie. Odzież musi dawać im komfort cieplny a przy tym swobodę ruchów w każdej chwili, w której się znajdą. Zaplanowanie, jak będzie wyglądał dzień pracy ratownika medycznego jest niedopuszczalne, w związku z tym koronną rolę gra uniwersalność i łatwość przystosowania do sytuacji.
Odzież dla ratowników medycznych jest fabrykowana przez firmy wyspecjalizowane w produkowaniu ubrań szczególnego przeznaczenia. Zaopatrzenie można nabyć w sklepach lub na stronie internetowej producenta. Osiągalna jest także używana odzież ratownictwa medycznego, która nie uległa wielkiemu zniszczeniu i nadal może być używana.
W najwyższym stopniu znaczącym detalem garderoby ratownika medycznego jest kurtka z detalami odblaskowymi. Jej istotną zaletą jest wodoodporność i wielka trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Jej uzupełnieniem są spodnie, zrealizowane z takiego samego materiału z przydatnymi zapinanymi kieszeniami. W zależności od pory roku, w skład stroju roboczego wstępuje koszulka polo albo bluzka z długim rękawem. Są one uzyskiwane z bawełny, która dobrze wchłania wilgoć a przy tym zachowuje kształt nawet po długim okresie użytkowania. W męczących warunkach atmosferycznych, można posłużyć się poliestrowym polarem, który trzyma ciepło i może mieć zapinane kieszenie na specjalne dodatki.
Wszystkie elementy stroju ratownika medycznego muszą odpowiadać standardom umundurowania stwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia. Zapewniają one jednostajny wizerunek wszystkich członków zespołów ratunkowych, ale nakładają obowiązek zaopatrywania się u fabrykantów wyspecjalizowanych w sferze odzieży medycznej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.