Czym musi charakteryzować się dobra hostessa?

Czym musi cechować się dobra hostessa?

Szukasz odpowiedniej osoby na miejsce hostessy? A może jesteś osobą zainteresowaną profesją w takiej branży? Hostessa to postać, która musi cechować się nienagannym wyglądem i serdecznym uśmiechem, w końcu swoją postawą ma przyciągnąć klientów i nakłonić ich do zapoznania się z produktem. Które cechy są ważne w profesji hostessy?
Po pierwsze – wygląd! Osoba na stanowisku hostessy na pewno musi cechować się schludną prezencją – zaniedbana kobieta, z rozczochranymi kłakami i niestarannym makijażem zapewne zniechęci klientów i nie wzbudzi zaufania. Istotny jest tutaj ubiór, który musi być wyprasowany, w dobrym rozmiarze, świeży i wyprany – niedopuszczalne będą widoczne plamy, lub zagniecenia. W wyglądzie hostessy niezmiernie znaczący jest też make-up. Powinien być stonowany, oczy jedynie delikatnie podkreślone, bez ostrych kresek czy bardzo mocnych cieni. Warto postawić akcent na wargi – dzięki czerwonej szmince uśmieszek hostessy będzie jeszcze bardziej zachęcający. Nie bez znaczenia jest też właściwa fryzura. Włosy muszą być dokładnie ułożone i upięte, głównie jeżeli hostessa poleca towary spożywcze. {Jeżeli na co dzień dbasz o swój wygląd i masz śliczny uśmieszek, winnaś rozważyć pracę hostessy!
Po drugie – życzliwe nastawienie i właściwy kontakt z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że praca hostessy polega na komunikacji z ludźmi. Osoba wstydliwa, zamknięta w sobie stanowczo nie odnajdzie się na tym stanowisku. Ważne jest przychylne stosunek do klienta, zdolność rozmowy i dar do zainteresowania klienta opisywanym artykułem. Hostessa musi mieć serdeczny uśmiech i pokłady empatii. Jeżeli jesteś osobą przyjacielską, swobodnie nawiązujesz nowe kontakty, potrafisz rozmawiać i słuchać, to z pewnością odnajdziesz się na stanowisku hostessy.
Po trzecie – wytrzymałość i dyspozycyjność. Na nieszczęście, zawód hostessy wymaga przebywania w pozycji stojącej przez długi czas. Osoby, które posiadają tendencje do omdleń nie mogą decydować się na tego rodzaju pracę. Nieraz ulgę może przynieść zamiana obuwia na płaskie, lecz nie zawsze jest to wykonalne, przede wszystkim jeśli chlebodawca wymaga konkretnego kostiumu. Dyspozycyjność w zawodzie hostessy też jest niesłychanie znacząca – należy mieć na uwadze, że w tym fachu na ogół pracuje się popołudniami albo w weekendy. Nie dla wszystkich będzie to trudnością – dla młodej akademiczki, która chce w wolnych chwilach zasilić swój budżet będzie to wspaniałe wyjście!
Nie da się ukryć, że profesja hostessy nie jest dla każdego. Jednakjeśli cechujesz się komunikatywnością, szczerym uśmiechem, dbasz o swój wizerunek i posiadasz dużo pozytywnej energii – wyraźnie trzeba podjąć próbę!


Możliwość komentowania została wyłączona.