Wybór garderoby na różne okazje

Parę rad jak wybrać suknię na wesele

Wesele to szczególna okazja. Nawet, jak to nie nam przypadła główna rola tego dnia, to nadal pożądamy wyglądać olśniewająco. Wybór sukienek przeznaczonych na wesele jest duży, jednak powinno się pamiętać o niewielu zasadach przy ich wyborze.
Podstawową informacją jest ta dotycząca miejsca, w którym odbywa się sam zawarcie związku małżeńskiego. Jeżeli państwo młodzi postanowili pobrać się w kościele, Dobrze postawić na ponadczasową elegancję i zrezygnować z prowokującego stroju. W przypadku ślubu w urzędzie czy innym mniej konwencjonalnym miejscu da się sobie zezwolić na nieco swobodniejszy ubiór, mimo to nadal należy wziąć pod uwagę fakt, że pośród gości weselnych znajdą się również szkraby czy ludzie starsi, których poczucie stylistyk z pewnością nieco odróżnia się od tego, które wyrażają ich dzieci czy wnuki. Jest to przede wszystkim znaczne, gdy należymy do bliższej familii któregoś z nowożeńców.
Na wybór sukienki na wesele pokaźny wpływ ma również styl tegoż wesela – powinno się przemyśleć stosowność stroju do tego, gdzie ma odbyć się impreza. Inaczej bowiem ubierzemy się na stereotypowe wesele z muzyką, tańcami i rozmaitego rodzaju zabawami weselnymi, zaś zupełnie inaczej na wesele, które będzie posiadało postać ogromnego obiadu w restauracji. Trzeba skupić na to uwagę, żebyśmy w szczególności w tym drugim przypadku nie wyglądały na nazbyt wystrojone. Dodatkowo zdarzają się wesela tematyczne, gdzie zarówno wystrój sali, jak i ubranie gości mają do siebie nawiązywać – to częsta praktyka wśród par, które dzielą ze sobą jakąś pasję oraz chcą darować temu wyraz podobnie w dniu ślubu. W tym miejscu wybór sukienki zawęża nam tematyka wesela, lecz wbrew pozorom może to być całkiem korzystne wyraźnie, kiedy nie możemy się zdecydować na konkretną kieckę spośród wielu dostępnych.
Co prawda nieraz nie musimy, a nawet nie powinnyśmy ograniczać się do wyboru jednej kiecki – wybór kilku jest jak najbardziej umotywowany, jak w sezonie ślubnym musimy odwiedzić parę różnych wesel, a znacząca ilość gości będzie się na paru z nich powtarzać.
Wybór sukienki na wesele to jednak jeszcze nie koniec. Dość zrozumiałe jest, iż potrzebne nam będą właściwe obuwie i torebka. Co więcej poważny jest też make-up i fryzura. W kwestii butów i torebki pewnym wyborem jest, iżby były one w podobnej kolorystyce, z kolei wraz z kiecką nie muszą wcale stanowić monochromatycznego zestawienia – można zdecydować się w podobny sposób na zbliżoną gamę kolorystyczną jak też zdecydować się na ciekawy kontrast. W przypadku butów trzeba zwrócić uwagę na wygodę ich użytkowania – jeśli koniecznie chcemy wystąpić w niebotycznych szpilkach, należytym pomysłem jest zabranie drugiej pary butów, które porządniej sprawdzą się w tańcu lub po prostu pozwolą naszym nogom na chwilę wytchnienia po paru godzinach rozkosznej imprezy.
W przypadku makijażu należy postawić na coś klasycznego i niezbyt wyzywającego, choć wciąż może to być make-up wieczorowy. Wybór fryzury jest przeogromny – można postawić na klasyczne upięcia, troszkę bardziej wymyślne sploty, gwiazdorskie loki czy fale, bądź lśniącą taflę rozpuszczonych włosów – tutaj wszystko zależy od osobistych preferencji.
Wybór sukienki na wesele jest kluczową rzeczą, jakkolwiek jest to dopiero wierzchołek góry lodowej, Jak chodzi o przygotowania, by tego dnia wyglądać przepięknie. Należy jednocześnie pamiętać, by nie starać się przyćmić panny młodej swoim designem – tego dnia to ona jest gwiazdą.


Możliwość komentowania została wyłączona.